تـسریع در ساماندهی رودخانه مرکزی با رویکرد ایجاد اولین خـیابان ساحلی

تـسریع در ساماندهی رودخانه مرکزی با رویکرد ایجاد اولین خـیابان ساحلی

مدیر منطقه دو شهرداری یزد در جریان بازدید شهردار، فرماندار، رئیس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران استانی و شهری از روند ساماندهی مسیل یزد با بیان اینکه فاز یک عملیات ساماندهی و بهسازی رودخانه مرکزی آغاز شده است، افزود: در طرح بهسازی رودخانه مرکزی با رعایت حفظ حریم، شاهد اثرات مثبت آن خواهیم بود.

به گزارش روابط عمومی منطقه دو شهرداری یزد – سید ابوالفضل کشفی از آغاز ساماندهی رودخانه مرکزی با رویکرد ایجاد اولین خـیابان ساحلی با هزینه پیش بینی شده بالغ بر 50 میلیارد ریال خبر داد و گفت: در طرح بهسازی رودخانه مرکزی با رعایت حفظ حریم، شاهد اثرات مثبت آن خواهیم بود.

مدیر منطقه دو شهرداری یزد با تأکید بر ساماندهی رودخانه مرکزی که می توان از بروز مخاطرات طبیعی جلوگیری نمود، خاطر نشان کرد: در مواقع غیر ضرور نیز می توان به عنوان مکانی مناسب برای انجام ورزش های همگانی و پیاده روی مورد استفاده قرار گیرد.

کشفی ضمن تقدیر از پیگیری های معاونت امور زیربنائی و حمل و نقل شهری شهرداری یزد و فعالیت های شبانه روزی سازمان عمران، در این زمینه یاد آور شد: استمرار بازدیدهای مسئولان ارشد استان از پیشرفت عملیات فاز یک اجرائی احیای مسیل رودخانه یزد دلیلی برحسایست موضوع در مواقع بحرانی است و با تغییرات آب و هوایی ایجاد شده در کشور، می طلبد تا با تأمین اعتبار لازم و پشتیبانی دستگاه های اجرائی استان از شروع عملیاتی که توسط شهرداری یزد در این محور آغاز شده با تسریع در روند اجرایی به اتمام رسد.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون 400 متر از مسیر رودخانه مرکزی با نقطه شروع در بلوار دانشجو آغاز شده است و فاز 2 آن نیز پس از جابجائی تأسیسات شهری به طول تقریبی 400 متر حد فاصل کوچه 41 تا 43 بلوار دانشجو از اوایل مهرماه خاکبرداری و آغاز به کار می کند که هزینه پیش بینی شده آن مجموعاً بالغ بر 50 میلیارد ریال می باشد.

در این بازدید عزیزی شهردار یزد، رستگاری فرماندار، سفید رئیس شورا و عباسی، نیکنام، جورابی و عامری از اعضای شورای اسلامی شهر، شاکری سرپرست دفتر امور شهری و شوراهای استانداری، دهقان معاون امور زیر بنایی و حمل و نقل شهری شهرداری، خبیری سرپرست سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری، صفدرپور رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری و کشفی مدیر منطقه دو شهرداری یزد و کارشناسان فنی نیز حضور داشتند.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.