نشست دوجانبه سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد با هلال احمر استان

نشست دوجانبه سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد با هلال احمر استان

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد از آمادگی همکاری با هلال احمر خبر داد و گفت: رانندگان و کارکنان این سازمان آموزش‌های هلال احمر را فرا می‌گیرند.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد، محمدرضا شفیعی رئیس سازمان در نشستی با دکتر حرازی زاده مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با اشاره به فعالیت‌های هلال احمر در زمان بروز حوادث و بحران‌ها و تلاش در مسیر نجات جان انسان‌ها اظهار داشت: عملکرد خوب هلال احمر سبب ایجاد پایگاه قوی این نهاد در بین مردم شده و مردم به هلال احمر اعتماد دارند.

وی با اشاره به ورود هلال احمر به بحث کمک به سیل‌زدگان در استان‌های مختلف و امدادرسانی به آن ها، افزود: کمک‌رسانی هلال احمر نشان از آمادگی این نهاد و فداکاری نیروهای داوطلب دارد که این امر اعتماد مردم به هلال احمر را قوی‌تر می‌کند.

شفیعی با اشاره به اهمیت بحث آموزش در هلال احمر عنوان کرد: ما در بحث آموزش آماده هرگونه همکاری هستیم به عنوان مثال می‌توانیم طرح اتوبوس امدادی را با همکاری دو مجموعه در استان راه اندازی کنیم تا بحث آموزش را در سطح استان به آحاد مردم دهیم.

وی تصریح کرد: می‌توانیم با ایجاد تفاهم‌نامه با هلال احمر در بحث آموزش کمک‌های اولیه، آموزش به رانندگان و پرسنل حمل و نقل شهری و طرح اتوبوس امدادی ورود کنیم و با توجه به جهانی شدن شهر یزد، این طرح‌ها را با نماد خاص و متفاوت اجرا کنیم.

شفیعی با اعلام این که هر دو مجموعه اهداف مشترکی داریم و می‌توانیم با همکاری بیشتر به این اهداف دست یابیم، عنوان کرد: خدمت به مردم برای ما بسیار ارزشمند است و در این مسیر، حمایت، همدلی و همراهی همه مدیران و دستگاه‌ها به ویژه جمعیت هلال احمر را می‌طلبیم.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد تاکید کرد: همه ما باید خود را امدادگر بدانیم و با دریافت آموزش‌های مورد نیاز، در مواقع لزوم به کمک مردم بشتابیم.

دکتر محسن حرازی زاده مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد نیز در این نشست گفت: طرح اتوبوس امدادی که از سوی سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد پیشنهاد شده را حمایت می‌کنیم.

وی اظهار داشت: فعالیت‌های هلال احمر معطوف و منحصر به زمان بروز بحران و حادثه نیست بلکه این نهاد با توجه به بهره‌مندی از ظرفیت نیروهای داوطلب و امدادی، در تمام ایام سال خدمات مختلف ارائه می‌کند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با بیان این که اصلی‌ترین هدف هلال احمر، امدادرسانی در زمان حادثه و ارائه آموزش به اعضا و مردم عادی و آمادگی برای خدمت رسانی در مواقع بحران و حادثه است، افزود: هلال احمر از فعالیت‌هایی که در این راستا به ویژه با هدف آموزش اعضا و ارائه آموزش‌های امدادی و کمک‌های اولیه به مردم انجام می‌شود، استقبال می‌کند.

حرازی زاده خاطرنشان کرد: هلال احمر استان یزد آمادگی دارد تا در دورترین نقاط استان نسبت به ارائه خدمات آموزشی اقدام کند.

وی تاکید کرد: با مجموعه حمل و نقل شهرداری نیز آماده هرگونه همکاری هستیم و از طرح‌های مختلفی که توسط این سازمان ارائه شده از جمله طرح اتوبوس امدادی استقبال و حمایت می‌کنیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحث به آسیب‌های اجتماعی و مسئله اعتیاد در جامعه بیان کرد: جمعیت هلال احمر با اجرای طرح ملی پیمان (پیشگیری مؤثر از اعتیاد و نشاط اجتماعی) سعی در برطرف کردن مسئله اعتیاد به عنوان یکی از معضلات جامعه دارد.

حرازی زاده تصریح کرد: امیدواریم و همه تلاش خود را به کار می‌گیریم که با اجرای طرح پیمان جوانان را از آسیب‌های اجتماعی دور کنیم.

وی تاکید کرد: جمعیت هلال احمر و سازمان حمل و نقل شهرداری نه تنها در حوزه تاب‌آوری در حوادث و سوانح و پاسخ به بحران‌ها بلکه در مسائل مختلفی که وجود دارد می‌توانند با یکدیگر همکاری داشته و به ارتقا سطح تاب‌آوری اجتماعی همچنین ارتقا سرمایه اجتماعی در شهر جهانی یزد کمک کنند.

در پایان این جلسه، رئیس سازمان حمل و نقل شهرداری یزد با پوشیدن لباس داوطلبی هلال احمر عضو داوطلب هلال احمر شد.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.