شهردار یزد خواستار ساماندهی حوزه آب و برق شهری از سوی وزارت نیرو شد

شهردار یزد خواستار ساماندهی حوزه آب و برق شهری از سوی وزارت نیرو شد

شهردار شهر جهانی یزد در صحن علنی شورای اسلامی شهر که با حضور وزیر نیرو برگزار شد، با اشاره به یکپارچه سازی مدیریت واحد شهری، خواستار تخصیص اعتبار برای ساماندهی شبکه های برق رسانی در بافت تاریخی و همچنین کاهش تعرفه آب بها جهت آبیاری فضای سبز شهری شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد – جمال الدین عزیزی در صحن علنی شورای اسلامی شهر که با حضور اردکانیان وزیر نیرو، طالبی استاندار یزد و برخی از مدیران دستگاه های اجرایی استان برگزار شد، با بیان اینکه تاسیسات برق، سیما و منظر بخشی از بافت تاریخی را با مشکل مواجه کرده است، خاطر نشان کرد: تا ۴ ماه آینده بخشی از فضای سبز یزد کاملاً با پساب آبیاری می‌شود.

شهردار شهر جهانی یزد با اشاره به اینکه 870 هکتار از مساحت یزد تحت پوشش فضای سبز است و سرانه آن نزدیک به 15 و شش دهم درصد است، افزود: این میزان نسبت به استعداد جهانی فاصله زیادی دارد ولی به نسبت میانگین ایران عدد قابلی قبولی است.

وی گفت: با مساعدت شرکت آب منطقه‌ای استان، 50 لیتر از پساب موجود یزد به فضای سبز اختصاص پیدا کرده و امیدواریم تا 4 ماه آینده بخشی از فضای سبز شهر یزد تنها با پساب آبیاری شود.

عزیزی تصریح کرد: در سال‌های گذشته سعی شده که علاوه بر افزایش سرانه فضای سبز در یزد، با استفاده از تکنولوژی‌های نوین، میزان مصرف آب را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

وی به ثبت جهانی یزد اشاره کرد و افزود: علاوه بر ثبت جهانی، یزد اولین پایتخت شهرهای پایدار جهان معرفی شده و نخستین دفتر استانی یونسکو هم در این شهر افتتاح شده است.

شهردار یزد خاطرنشان کرد: برنامه‌های متعددی را شهرداری و شورای شهر دنبال می‌کند که از جمله این برنامه‌ها می‌توان به شهر دوست‌دار کودک و شهر دوست‌دار معلول اشاره کرد.

عزیزی تاکید کرد: تمام این اقدامات نیازمند مدیریت مصرف انرژی است که بتوانیم تمام انتظاراتی که از شهر یزد وجود دارد را برآورده کنیم و در ارائه خدمات با مشکل مواجه نباشیم.

وی تاکید کرد: با توجه به مصوبه هیئت وزیران درخواست داریم که فاضلاب شهری به شهرداری تحویل شود تا بتوانیم آن را ساماندهی کرده و از پساب آن برای فضای سبز شهری استفاده کرده و علاوه بر آن زمینه استفاده به عنوان منبع پایدار شهری را فراهم کنیم.

شهردار شهر جهانی یزد با بیان اینکه در برخی از نقاط بافت تاریخی یزد تاسیسات برق سیما و منظر شهری را با مشکل مواجه کرده گفت: لازم است که نسبت به ساماندهی این تاسیسات ابتدا در بافت تاریخی و پس از آن در سایر نقاط شهر اقدامات لازم به عمل آید.

عزیزی تصریح کرد: شهرداری یزد آمادگی دارد که در زمینه تامین برق شهر از انرژی خورشیدی، در بخش خدمات شهری به شکل های مختلف از این ظرفیت استفاده کند اما مباحث تعرفه‌ها و مسائلی از این قبیل نیازمند مساعدت بیشتر از سوی وزارت نیرو است.

گزارش تصویری را از اینجا ببینید

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.