• جمعه، ۱۵ آذر ۱۳۹۸
  • اوقات شرعی
  • وضعیت آب و هوا

شهردار یزد خاطر نشان کرد: زیرساخت‌های یزد در جذب گردشگر داخلی و خارجی تقویت می‌شود

شهردار یزد خاطر نشان کرد: زیرساخت‌های یزد در جذب گردشگر داخلی و خارجی تقویت می‌شود

شهردار شهر جهانی یزد با اشاره به ظرفیت‌های گسترده یزد در حوزه گردشگری خاطر نشان کرد: زیرساخت‌های یزد در جذب گردشگر داخلی و خارجی تقویت می‌شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد - جمال الدین عزیزی در یکصد و هفتاد و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر و در نشست عضویت یزد در شبکه شهرهای یادگیرنده جهان، اظهار داشت: شهر تاریخی یزد با ارزش‌های برجسته جهانی مستحق است که به درستی مدیریت شود، در واقع علاوه بر حفظ شهر تاریخی، باید پاسخ مناسبی به نیازها و خواسته‌های ساکنینی آن داده شود.

شهردار یزد خاطرنشان کرد: این اقدام باید به گونه‌ای باشد که در چهارچوب ضوابط، ارزش‌های تاریخی و اصیل آن حفظ شود گفت: باید زیرساخت‌های لازم برای جذب بیشتر بازدید کنندگان از یزد را فراهم کرد.

عزیزی با بیان اینکه یزد تنها شهر میراث جهانی در کشور با بزرگترین بافت تاریخی زنده جهان است، گفت: همچنین یزد تنها شهر شیعه میراث جهانی در دنیا است که ویژگی بسیار مهمی به حساب می‌آید.

وی تاکید کرد: از طریق عضویت در شبکه شهرهای یادگیرنده باید بتوانیم از این ظرفیت‌های بسیار گسترده‌ای که در یزد وجود دارد بهره‌گیری لازم را به عمل آوریم.

شهردار شهر جهانی یزد با تاکید بر اینکه باید ارزش‌های یزد به همه جهان معرفی شود، افزود: ثبت جهانی یزد با وجود فرصت‌های گسترده‌ای که برای ما به وجود آورده، برخی از فرصت‌های پیشین را با محدودیت‌هایی روبرو کرده است.

عزیزی تاکید کرد: شهر یادگیرنده، شهری است که شهروندان یادگیرنده داشته باشد و علاوه بر آن خود شهر هم خاصیت یادگیری داشته باشد و بتواند یاد بگیرند که چگونه حیات و بقای خود را حفظ کند.

وی خاطرنشان کرد: الان جایی که ما هستیم نتیجه همین یادگیری‌ها است و اگر مردم و ساکنین شهر یزد، یادگیرنده نبودند و فرهنگ یادگیری نداشتند، الان ما شاهد وجود این بافت تاریخی ارزشمند و زنده نبودیم.

گزارش تصویری را از اینجا ببینید

آدرس کوتاه :


مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری یزد عنوان کرد: برای تردد معلولین در بافت تاریخی، اتوبوس‌های ویژه ای اختصاص یافت

مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری یزد از اختصاص اتوبوس‌های ویژه تردد معلولین در بافت تاریخی یزد خبر داد. سید محمود کشفی پور در گفت‌وگو با خبرنگار...

۱۳۹۸/۰۹/۱۴ 39 بازدید

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری یزد عنوان کرد: بزودی از سامانه هوشمند مدیریت تابلوهای تبليغاتی سطح شهر بهره برداری می شود

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری یزد از هوشمند شدن سامانه مدیریت تابلوهای تبليغاتی سطح شهر خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان...

۱۳۹۸/۰۹/۱۲ 118 بازدید