اجرای مرحله دوم سیسم نوین آبیاری زیر سطحی در بوستان باغ کاج

اجرای مرحله دوم سیسم نوین آبیاری زیر سطحی در بوستان باغ کاج

در راستای استفاده از روش های نوین آبیاری و در ادامه پروژه نصب فتیله های آوندی به منظور کاهش مصرف آب، این سیستم ابداعی در پارک باغ کاج اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری یزد، محمد صفدرپور رئیس سازمان گفت: در راستای استفاده از روش های نوین آبیاری و در ادامه پروژه نصب فتیله های آوندی به منظور کاهش مصرف آب، این سیستم ابداعی در پارک باغ کاج اجرا شد.

وی افزود: با توجه به نتایج مثبت مرحله اول این پروژه که به صورت پایلوت در پارک محله ای رحیم آباد اجرا شد و شاهد شادابی مطلوب درختان همراه با کاهش مصرف آب به میزان یک سوم بودیم، اجرای مرحله دوم نصب این سیستم در دستور کار این سازمان قرارگرفت که در این عملیات تعداد نهصد فتیله جهت پوشش حدود چهار صد اصله انواع درخت در بوستان باغ کاج نصب شد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری یزد خاطر نشان کرد: در این روش از پخش آب در سطح زمین و تبخیر آن جلوگیری شده و آب در عمق خاک مستقیماً در دسترس گیاه قرار گرفته و در نتیجه کاهش املاح معدنی و نیز افزایش راندمان را در پی خواهد داشت.

با توجه به خشکسالی های اخیر و با عنایت به سیاست کلی سازمان مبنی براجرای روش های نوین آبیاری در جهت کاهش مصرف آب، تعدادی از پارک های محله ای مناطق مختلف، برای اجرای سیستم ابداعی آبیاری زیر سطحی هدف گذاری شده است.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.